Papatyam Forum - Tekil Mesaj gösterimi - Osmanlı Döneminden Nükteler
Konu Başlıkları: Osmanlı Döneminden Nükteler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 February 2007, 14:14   Mesaj No:5

PESTEMAL

Papatyam Medineweb Emekdarı
Durumu:PESTEMAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Papatyam No : 145
Üyelik T.: 16 February 2005
Arkadaşları:0
Konular:
Beğenildi:
Beğendi:
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Re: Osmanlı Döneminden Nükteler

Alıntı:
u2s Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
sahika Nickli Üyeden Alıntı
Osmanlı Döneminden Nükteler 1
Herkes Yediğinde Gönderir

Uzun Hasan, Fatih'e kutu içinde bir hediye gönderir. Kutu açılınca içinden akrepler ve yılanlar çıkar.
Bunun üzerine Fatih de Uzun Hasan'a hediye olarak bal gönderir. Bu durum bazılarının şu soruyu sormalarına vesile olur:
"Padişahım neden böyle yaptınız?" Fatih, şöyle yapar açıklamasını: "Herkes yediğinden gönderir."

sahika emeğine sağlık ancak alıntıdaki hikayenin aslı şöyle isimleri hata olmasın diye yazmıyorum iran şahı bir hediye gönderir merakla tüm divan toplanır bakarlar kutu içinden iğrenç bir koku gelir kutuyu açarlar insan pisliği tabi birde padişahı küçük düşüren birde not .Padişah vezirlerine soralım ne yapalım diye savaşalım diyenden aynısın yapalım şeklinde birçok değişik cevap gelir padişah yine kıvrak zekasını kullanır ve içerisine bal kaymak falan paket yaparak iran şahına göndeririler içerisine not herkez yediğinden ikram eder veya hediye eder teşekkürler sahika

uyarın için teşekkür ediyorum...dorumu yanlış mı bilememde senin anlattığın nükteyide biliyom okumuştum...uyarın için tekrar teşekkür ediyorum.